Мистецький проект "Танці Європи"! Знайомся із європейськими танцювальними традиціями разом із колективами та вихованцями Міського Палацу мистецтв!
Повільний вальс — бальний танець європейської програми. Танцюється на 3/4. Як правило, на кожен такт відводиться три кроки. Під час руху вперед перший крок найбільшою мірою визначає довжину переміщення в даному такті, другий — кут повороту, третій — допоміжний, зміна вільної ноги, тобто перенесення центру тяжіння тіла.
Віденський вальс — бальний танець європейської програми. Аналогічний повільному вальсу, відрізняється кількістю тактів в хвилину, тобто темпом виконання.
Гопак — традиційний український народний танець запорізького походження. Розмір— 2/4. Виконується соло або групами в швидкому темпі з використанням карколомних стрибків. Гопак виник у побуті Війська Запорозького. Спочатку виконувався чоловіками; сучасний гопак танцюють чоловіки й жінки, однак чоловіча партія залишається провідною. У виконання гопака включаються елементи хореографічної імпровізації: стрибки, присядки, обертання й інших віртуозних танцювальних рухів. Існують різні варіанти гопака — сольний, парний, груповий. Гопак нерідко має величний, героїчний характер. Пісенні й інструментальні мелодії гопака виконуються в народі й як самостійні музичні п'єси.
Контемпорарі-денс, контемп (Сontemporary dance — Сучасний танець) — стиль сучасного сценічного танцю, що розвинувся зі стилів модерного та постмодерного танцю. Для контемпорарі характерна відмова від традиційних атрибутів балету, робота на підлозі. Напрям контемпорарі зародився на початку 20 століття в результаті бажання танцівників знайти нові засоби виразності на відміну від догм класичного танцю і легковажності естрадного танцю. Стиль contemporary dance також відрізняється увагою до внутрішніх відчуттів танцівника, до змісту самого руху та якості танцюючого, до його взаємодії з простором, партнером, часом. У сучасному світі contemporary dance займаються не лише професійні танцівники, але й люди, які не мали раніше до танців жодного стосунку. Для них це змога вивчити можливості й особливості свого тіла та відчути тонкощі руху, можливість танцювати й імпровізувати. Із сучасних західних напрямків танцю, контемп в свою чергу запозичив не тільки багато окремі елементи, але і загальну театральність, а також побудова логіки і малюнка танцю.
Танець степ є загальним терміном для танцювальних стилів, де робота ніг є найбільш важливою частиною танцю. Зародився у Великобританії та Ірландії. Рухи кінцівок і манера виконання є обмеженими або несуттєвими. Існує дуже мало видів степу, так як більшість включає в себе щонайменше роботу верхньої частини тіла або манеру рук. Часто степ, який присутній у дійствах, вміщує в себе елементи так званого «показового стилю », які можуть привести до протиріччя з прихильниками традицій. Чечітка, імовірно, є найпопулярнішим видом степу, опанувавши вплив з ряду давніх форм цього виду.
Танго (ісп. tango) — старовинний іспанський народний танець. Парний бальний танець вільної композиції, що відрізняється енергійним і чітким ритмом. Спочатку отримав розвиток і поширення в Аргентині і Уругваї, потім став популярний у всьому світі. Раніше танго було відоме як танго criollo, або просто танго. Сьогодні існує багато танцювальних стилів танго, у тому числі аргентинське танго, уругвайське танго, бальне танго (американського і міжнародного стилю), фінське танго і старовинне танго. Аргентинське танго часто розглядається як «автентичне» танго, оскільки воно наближене до того, що спочатку танцювалося в Аргентині і Уругваї. Музика і танцювальні елементи танго популярні в діяльності, пов'язаній з танцями, гімнастикою, фігурним катанням на ковзанах, синхронним плаванням та ін.
Хіп-Хоп— молодіжна культура яка з'явилась в кінці 1970-их в середовищі. До початку 1990-х рр. хіп-хоп став частиною молодіжної культури у багатьох країнах світу. Хоч цей стиль і поділений на окремі елементи, разом вони складають хіп-хоп як культуру, вони живуть окремим життям. Сьогодні бі-бої рідко танцюють під реп, графіті малюють вже далеко не тільки репери. Тому в наш час хіп-хоп часто асоціюється в першу чергу зі стилем музики.